Slovensko Lucku pochová

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 20.3.2013 o 19:52 | (upravené 20.3.2013 o 19:58) Karma článku: 11,45 | Prečítané:  901x

Krátky a tragický osudík jedného utýraného dieťaťa má svoju pietnu dohru. Keď telíčko malej Lucie našli v septembri minulého roku policajti v jednom bratislavskom prenajatom byte, mohli sme iba tušiť, aké veľké utrpenie dievčatko na tomto svete zažilo. Obludnosť mala pokračovanie. Ani po niekoľkých mesiacoch nikto z celej jej rodiny neprejavil záujem pochovať ju tak, ako sa patrí.

 

Podozrenia na týranie zo strany vlastnej matky i jej partnera naznačovali krutosť, ktorá bola chlebíkom každodenným malej Lucie asi celé roky, minimálne mesiace. A záverečná fáza jej života je hrôzostrašná ako časť scenára nepodareného hororu. Nezavolať záchranárov k dieťaťu, z ktorého sa stráca život, a ani ju nepochovať a jej zostatky hermeticky zamknúť v izbe, vedľa ktorej žijú jej súrodenci, na to treba silný žalúdok. Našla sa až po troch rokoch úplne náhodou a keby matka s druhom nemali finančné ťažkosti, polícia a prokuratúra by pravdepodobne tento prípad ešte neriešila. Nebudem teraz komentovať mieru zodpovednosti sociálnych pracovníkov, školy a detského lekára, pretože 5-ročné dieťa roky nikomu nechýbalo, už sa o tom popísalo viac než dosť. Zarazilo ma však, že sa celé mesiace nenašiel ani jediný príbuzný, kto by sa k Lucke prihlásil a zariadil jej pohreb. Dovčera sa tak nestalo.

Smutná spravodajská informácia však zmobilizovala Slovákov. Ozvali sa pohrebné služby, viacerí stolári, niekoľko kvetinárstiev ochotných ponúknuť svoje profesionálne služby zadarmo i bežní ľudia, ktorí chcú zaplatiť náhrobný kameň. Lucka bude mať poslednú rozlúčku so všetkým, čo k takémuto aktu patrí. To malé dievčatko, ktoré nestihlo všetky krásne a dôležité veci života, si to zaslúži. Ako každá obeť, obzvlášť vekom krehká a zraniteľná, ktorá poznala len zlú, odvrátenú tvár sveta. Cudzí ľudia so srdcom jej na chvíľu ukázali, hoc symbolicky, tú láskyplnú podobu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už všeobecnú zdravotnú dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?