Nech brouka spát ....

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 31.5.2013 o 20:07 | Karma článku: 5,68 | Prečítané:  283x

Bombastická informácia. Vraj slovenskí zoológovia sa dostali medzi vedeckú elitu sveta vďaka úžasnému objavu. Kto by si myslel, že jednoznačne potvrdili alebo vyvrátili Darwinovu evolučnú teóriu vzniku a vývoja života na zemi, tak je na omyle. Oni totiž v Južnej Amerike objavili svietiaceho švába.

 

Šváb zasvietil našim vedeckým pracovníkom hlavne na lepšie časy. Zase si aktuálne potvrdili zmysluplnosť svojej aktivity a hlavne si zabezpečili prácu pre budúce obdobie. Zacestovali si (pravdepodobne nie za svoje) a teraz budú mesiace ba i roky pitvať, rozoberať a študovať švába i jeho reflektory zo všetkých uhlov a strán. A pospevovať si pritom známy refrén ...nech brouka žít...

Tiež pracovná náplň, hoci mne osobne uniká skutočný význam. Skôr mi svitlo, že napriek informácii, ktorá sa snažila tváriť ako extra špeciál výnimočná story, sa nič dôležité neudialo. Svet nebude o nič lepší, ani múdrejší, ani dokonalejší. Iba obohatený o nepodstatnú informáciu o jednom chrobákovi, ktorý, mimochodom, stihol už vyhynúť. Takže, o čom to bolo a je, páni vedci?

Iste, práve riskujem, že ma niekto nazve ignorantom, ktorý popiera akýkoľvek pokrok. Ale ja si myslím, že táto planéta by si mala akútne riešiť omnoho dôležitejšie veci - aids, epidémiu cukrovky, srdcovocievnych ochorení i rakoviny, ťažkú fyzickú prácu detí, genocídu národov, náboženskú neznášanlivosť, terorizmus, likvidáciu životného prostredia, hrozbu jadrového konfliktu, drogové kartely, stratu morálnych princípov v štýle života, hlad rovníkovej Afriky ..... Napríklad.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?