Ďalšia liaheň karieristov?

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 4.8.2015 o 8:54 | Karma článku: 7,71 | Prečítané:  2033x

Už ste videli reklamný banner na internete, kde pani Radičová motivuje mladých k štúdiu na jednej konkrétnej vysokej škole? Mňa teda dosť zaskočil.

Opomeniem teraz fakt, že po predošlých vysoko rúbajúcich ambíciách najznámejšej slovenskej sociologičky je tento jej part, ktorý si zahrala, zarážajúci a trápny, a dovolím si skomentovať len charakter tejto školy.

Ide o Bratislavskú medzinárodnú školu liberárnych štúdií (zaujímavé, že v anglickom názve figuruje slovo arts, čo sú v preklade umenia). Táto škola, ktorá sa na webe prezentuje ako jedinečná svojho druhu na Slovensku, však neponúka nič svetoborné ani nové. Len to, čo celý zástup iných slovenských univerzít – teoretické filozofické a politologické smery. Fakt, úžasný backround pre dobré uplatnenie na pracovnom trhu, takých odborníkov „máme skutočne ako šafránu“. Na pár výnimiek, ktoré sa po známosti dostanú do blízkosti poslancov alebo zakotvia v základni nových funkcionárov politických strán, to nevidím na hviezdne kariéry. Zase raz veľa kriku pre nič. A do toho ešte zanôtila falošne aj bývalá premiérka, keď tento projekt ospievala v klasickom reklamnom spote.

Mimochodom, škola garantuje len trojročné bakalárke štúdium, akoby štart pre dokončenie vzdelania s titulom magister na iných vysokých školách. Ale nechá si za luxus navštevovať ju riadne zaplatiť. Za každý akademický rok zacvaká študent či skôr jeho rodičia 1800 eur. Či sa im takáto investícia oplatí? Mnohých nasmeruje na podobné činy zúfalá túžba mať vysokoškolský diplom v ruke naozaj za každú cenu. A s tým kalkulujú zakladatelia tohto a podobných školských projektov, u ktorých v konečnom dôsledku nejde ani tak o produkovanie kvalitných politikov či o povznášajúce filozofické myšlienky, ale skôr o obyčajný prízemný biznis.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?