Požiarnické auto za prsteň

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 17.1.2013 o 18:33 | (upravené 17.1.2013 o 23:02) Karma článku: 8,58 | Prečítané:  506x

Tak sme še pobavili .... Teda ja určite. Reportáž o zásahu jednej hasičskej posádky zo Spišskej Belej kvôli prsteňu by bola celkom vydareným príspevkom, keby bola hranou scénkou v silvestrovskom programe, a nie reportážnym šotom v hlavných televíznych správach. Na prvý pohľad možno komická situácia priamo zo života, no svojou podstatou zdvihla zo stoličky či kresla asi každého súdneho diváka.

Už sme si pomaly zvykli, že záchranná akcia za asistencie kompletnej záchranárskej čaty a techniky sa deje kvôli jednej mačke, ktorá ušla šokovanej až hysterickej majiteľke a napokon z najvyššieho konára stromu bez akejkoľvek ujmy na zdraví  zoskočila sama, čo je mimochodom tiež absurdné a pridrahé riešenie podobného problému. Ale dejú sa aj iné story, u ktorých absentuje logika riešenia. Ako v prípade prsteňovej aférky na východe našej drahej vlasti. Tentoraz sa problém týkal človeka, nebol však v žiadnej núdzi. O čo vlastne šlo? Na policajnú stanicu prišiel evidentne opitý muž, ktorý si pred pár dňami kúpil primalý prsteň. Hlúpa kúpa a ešte hlúpejšie rozhodnutie navliecť si kovovú obruč napriek nesprávnej veľkosti. Prst mu čoskoro napuchol a on si už nedokázal ozdobu, ktorá skôr pripomínala lacnú kovovú obrúčku, stiahnuť dolu sám. Jasný prípad pre lekárov, prípadne dôvod pre návštevu pohotovosti v nemocnici. Tú však odmietol (?) a domáhal sa pomoci od svojich kamarátov policajtov. No chlapci v uniforme na prípad storočia nestačili a tak zavolali kamarátov požiarnikov. Čoskoro dorazila celá kompletná partia aj s veľkým požiarnickým autom, po akom túži každý malý chlapec, a heuréka, muži, ohňom a inými tragédiami krstení, situáciu bravúrne zvládli. Drobné puto, ktoré väznilo boľavý prst, prestrihli a zožali ovácie od postihnutého, od zamestnancov policajnej stanice a samozrejme i od členov televízneho štábu, za asistencie ktorého celá „dramatická" udalosť prebiehala.

Fakt úsmevné. Keby zároveň nešlo aj o peniaze nás všetkých, veď výjazdná akcia musí čosi koštovať a odliať pekných pár eur zo spoločnej pokladnice. A mohlo sa to aj inak skomplikovať. Keby v rovnakom čase na opačnom konci okresu začal práve horieť dom alebo by bolo treba ratovať životy cestujúcich po autonehode. A naši hasiči by tam dorazili o niečo neskôr. Možno by stačilo pár minút, ale smola, práve „zachraňovali" prst muža pod silným vplyvom alkoholu, ktorý doslova zmanipuloval všetkých prítomných profesionálov. Stačilo ho nekompromisne poslať do zdravotníckeho zariadenia alebo niekam inam, keď odmietal podobné rady a odporúčania. Alebo sa to všetko dialo len preto, aby jedna súkromná televízia mala čím zalepiť dieru v krimi spravodajstve? Keď už nepršia veľké tragédie, nech aspoň kvapkajú drobotiny za asistencie policajných a záchranných zložiek nášho štátu. Niečo mi to pripomína. Malú rozprávkovú absurditu - „kráľovstvo za koňa" ako výplod fantázie spisovateľa. V našom prípade však ide o realitu a celé hasičské auto aj so zásahovou posádkou za jediný prsteň. Na Slovensku je to už raz tak. Ale aspoň sme še táááák pobavili .......

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?