Okrem Lea potešili deti aj nás

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 13.2.2013 o 15:05 | Karma článku: 12,67 | Prečítané:  298x

Ako svieži vánok v zatuchnutej stoke informácii zapôsobila správička o malých školákoch, ktorí pre svojho chorého spolužiaka urobili zbierku. Empatické správanie detí potešilo malého Lea a dojalo jeho otecka, ale čerstvo ovialo aj nás všetkých.

Je to sila, keď svet dospelých zahanbia deti. Spontánne, ako to práve cítili, začali zbierať peniažky pre kamaráta, ktorý kvôli vážnemu onkologickému ochoreniu trávi už od jesene v nemocnici. Vraj na lieky a ako pomoc rodine, ktorá s chorobou syna bojuje už pár mesiacov. Prispeli, čím mohli - eurami i centami, jeden chlapec odmenou od zúbkovej víly za vypadnutý zub, ďalšie dievčatko svojimi úsporami. Až napokon inšpirovali rodičov i svojich učiteľov. Naozaj nasledovania hodná reakcia na utrpenie iného človeka.

Podľa frekvencie podobných správ sa zdá, že kedysi panovala medzi ľuďmi väčšia vnímavosť a ochota pomôcť. Ale možno je len skrytá, netrčí tak ako zloba či bezohľadnosť v správaní. A je to príznačné aj pre médiá a ich voľbu. Nebýva zvykom chváliť sa dobrotou, inšpiratívnejšie pre autorov spravodajstva a reportérov bývajú skôr negatívne momenty a tragédie. Ktoré sú tak obludne in.

A ešte jeden zaujímavý moment. Nebol to len chvíľkový záchvat dobročinnosti. Deti už dlhšie nosia do skrinky malého Lea svoje sladkosti, ktoré zvyknú dostať na narodeniny či meniny. To nepotrebuje už žiadny komentár. Len symbolický potlesk pre rodičov týchto deťúreniec.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?