Argentína vraj bude vládnuť svetu

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 16.3.2013 o 10:17 | (upravené 16.3.2013 o 10:28) Karma článku: 6,33 | Prečítané:  622x

Už máme futbalového kráľa a teraz aj pápeža, Argentína začína vládnuť svetu, vyjadril sa na mikrofón niektorej z televízií turista, ktorý prišiel vychutnať atmosféru vo Vatikáne. Najprv som sa v duchu pousmiala nad prehnanou eufóriou mladého Argentínčana, no vzápätí ma zamrazilo.

 

Kde sa berie v ľuďoch všetka tá agresivita a dravosť, hľadanie nových možností, ako ovládať tých ostatných? Sme vari stále na úrovni neadrtálcov, ktorí v snahe vydržať drsné podmienky a zabezpečiť si potravu boli schopní presadzovať svoje osobné výhody bezohľadne na úkor iných?

Ťahá sa to dejinami obyvateľov tejto planéty ako nekonečná červená stopa. Ambície jednotlivcov i celých národov profitovať na konto iných si brali svoju daň a plodili len nešťastie, utrpenie, bolesť, zúfalstvo a smrť. Vždy sa nájde niekto, kto sa snaží vyryžovať bez ohľadu na potreby, pocity a predstavy o živote tých druhých. História eviduje počiny mnohých rozporuplných vládcov, ktorí prepísali dejiny husím brkom namočeným v krvi, a zaznamenala aj expanziu viacerých „temperamentných" národov. Rímska ríša, brutalita Vikingov, turecká expanzia, križiacke vojny v mene viery, objavovanie svetov a ich zotročovanie španielskymi a portugalskými moreplavcami, genocída amerických indiánov, ekonomický profit svetových firiem z chudobnej, ubolenej a chorej Afriky, celosvetovo rozvetvený vplyv slobodomurárov, umelo vytvorený židovský štát a Palestína a samozrejme večný sen amerických prezidentov vládnuť všetkým kontinentom sveta. A to je len zlomok ľudských dejín poškvrnených bezohľadnosťou časti svetovej populácie.

A na dôvažok sa pred kameru postaví jeden človiečik, možno plný komplexov, nenaplnených túžob, ale na prvý pohľad vcelku moderný a možno aj vzdelaný človek, a vypustí zo seba takúto verbálnu „perličku" a vyjadrí tak nadšenie nad víziou nadradenosti svojej krajiny nad ostatnými a možných výhod z tejto situácie pre seba. Neprajem Argentíne a jej obyvateľom nič zlé a už vôbec nie pápežovi, pôvodne argentínskemu kardinálovi, ktorý sa zdá byť skutočne čerstvým závanom v katolíckej cirkvi. No zároveň tomuto svetu neprajem ani všetkých diktátorov, despotov, uzurpátorov, nafúkancov na zlatých stoličkách obrnených vojenskými, policajnými a inými silovými zložkami štátu, ktorí tak radi manipulujú svojimi národmi alebo posúvajú hranice vlastného štátu. A neprajem mu ani davy tých malých nenápadných človiečikov, ktorí sa nechajú rýchlo zmanipulovať a zdvihnú ochotne ruku za Džingischána, za Napoleona, za Hitlera, za Stalina, za Mao Ce-tunga, za Saddáma Husajna, za Lukašenka, za Kadáffího ..... a spol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?