Argentína vraj bude vládnuť svetu

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 16.3.2013 o 10:17 | (upravené 16.3.2013 o 10:28) Karma článku: 6,33 | Prečítané:  621x

Už máme futbalového kráľa a teraz aj pápeža, Argentína začína vládnuť svetu, vyjadril sa na mikrofón niektorej z televízií turista, ktorý prišiel vychutnať atmosféru vo Vatikáne. Najprv som sa v duchu pousmiala nad prehnanou eufóriou mladého Argentínčana, no vzápätí ma zamrazilo.

 

Kde sa berie v ľuďoch všetka tá agresivita a dravosť, hľadanie nových možností, ako ovládať tých ostatných? Sme vari stále na úrovni neadrtálcov, ktorí v snahe vydržať drsné podmienky a zabezpečiť si potravu boli schopní presadzovať svoje osobné výhody bezohľadne na úkor iných?

Ťahá sa to dejinami obyvateľov tejto planéty ako nekonečná červená stopa. Ambície jednotlivcov i celých národov profitovať na konto iných si brali svoju daň a plodili len nešťastie, utrpenie, bolesť, zúfalstvo a smrť. Vždy sa nájde niekto, kto sa snaží vyryžovať bez ohľadu na potreby, pocity a predstavy o živote tých druhých. História eviduje počiny mnohých rozporuplných vládcov, ktorí prepísali dejiny husím brkom namočeným v krvi, a zaznamenala aj expanziu viacerých „temperamentných" národov. Rímska ríša, brutalita Vikingov, turecká expanzia, križiacke vojny v mene viery, objavovanie svetov a ich zotročovanie španielskymi a portugalskými moreplavcami, genocída amerických indiánov, ekonomický profit svetových firiem z chudobnej, ubolenej a chorej Afriky, celosvetovo rozvetvený vplyv slobodomurárov, umelo vytvorený židovský štát a Palestína a samozrejme večný sen amerických prezidentov vládnuť všetkým kontinentom sveta. A to je len zlomok ľudských dejín poškvrnených bezohľadnosťou časti svetovej populácie.

A na dôvažok sa pred kameru postaví jeden človiečik, možno plný komplexov, nenaplnených túžob, ale na prvý pohľad vcelku moderný a možno aj vzdelaný človek, a vypustí zo seba takúto verbálnu „perličku" a vyjadrí tak nadšenie nad víziou nadradenosti svojej krajiny nad ostatnými a možných výhod z tejto situácie pre seba. Neprajem Argentíne a jej obyvateľom nič zlé a už vôbec nie pápežovi, pôvodne argentínskemu kardinálovi, ktorý sa zdá byť skutočne čerstvým závanom v katolíckej cirkvi. No zároveň tomuto svetu neprajem ani všetkých diktátorov, despotov, uzurpátorov, nafúkancov na zlatých stoličkách obrnených vojenskými, policajnými a inými silovými zložkami štátu, ktorí tak radi manipulujú svojimi národmi alebo posúvajú hranice vlastného štátu. A neprajem mu ani davy tých malých nenápadných človiečikov, ktorí sa nechajú rýchlo zmanipulovať a zdvihnú ochotne ruku za Džingischána, za Napoleona, za Hitlera, za Stalina, za Mao Ce-tunga, za Saddáma Husajna, za Lukašenka, za Kadáffího ..... a spol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?