Nová disciplína s mačetou v ruke?

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 15.11.2013 o 15:33 | Karma článku: 13,91 | Prečítané:  683x

Domáce násilie zavŕšené sečnými ranami do hlavy. A pozor, nie hocijakou zbraňou, ale rovno mačetou. To je akt, za ktorý sa v stredoveku za trest utínali ruky. Vyšetrovateľ v 21. storočí však podobný aktuálny čin staršieho Kysučana, ktorý zaútočil na svoju partnerku mimoriadne drasticky, klasifikoval ako týranie.

 

Nuž, keď niekto zatne druhému človeku párkrát do hlavy a spôsobí mu viaceré sečné zranenia na hlave i na krku, amputáciu malíčka a potrhané šľachy na rukách, ktorými sa obeť bráni pred surovou agresiou, tak sa tento skutok nedá označiť inak ako pokus o vraždu alebo minimálne pokus o zabitie. O to tragickejší, keď tak urobí muž svojej partnerke, ktorá práve odprevadila deti do školy a chystá sa nič netušiac vypiť si rannú kávu. Pán vyšetrovateľ má však iný názor a pohráva sa so slovíčkom týranie. To je však v predstavách každého normálneho človeka, ktorý dokáže udržať i krajný hnev na uzde, už aj pár faciek alebo dlhodobé psychické dusno či verbálny teror. Mäsiarsky nôž, sekera a mačeta patria podľa mňa do kategórie ťažkého kalibru ako nebezpečné ručné zbrane, ktorým dokáže podľahnúť i chlap ako hora a nie to ešte drobnejšia žena. Zázrak, že vôbec prežila.

Vraj nič nenasvedčovalo tomu, že chcel svoju družku zabiť. Druhé absurdné konštatovanie. Neviem si predstaviť výrečnejší obraz pokusu o vraždu ako viackrát zaťatú sekeru do hlavy a do krku (prepáčte za opis hodný hororu, sú to však fakty). Tak prečo ten jemnocit vo vyjadrovaní? Možno sa všetci vrátane pána vyšetrovateľa pozeráme pričasto na kriminálne trilery, v ktorých nadpriemerne inteligentný páchateľ vymyslí sofistikovaný scenár na dokonalú vraždu. Na rozdiel od jednoduchého človeka, ktorý vezme jednoducho mačetu a .... Mimochodom, bola to známa firma, na polícii podala rodina v minulosti na neho za agresivitu voči partnerke už niekoľko trestných oznámení. Vtedy to možno ešte bolo „len" týranie a domáce násilie.

Som trochu zmätená, že nemáme všetci rovnaký meter na posudzovanie ľudského konania. Alebo som iba nepochopila, že novou slovenskou špecialitou je voľná disciplína s mačetou v ruke testovaná na príslušníkoch vlastnej rodiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?