Guru Šuvadová vraj spasí Slovensko

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 19.11.2013 o 9:52 | (upravené 19.11.2013 o 10:18) Karma článku: 9,55 | Prečítané:  1268x

Kde sa vzala, tu sa vzala, na naše malé Slovensko prikvitla veľká herečka s tretím okom, aby jeho obyvateľov spasila. A všetko preto aj robila. Jej tvár zaplavila médiá, jej vízie sa stali predmetom spoločenskej diskusie.... Nie, toto nie začiatok Andersenovej rozprávky, ale, žiaľ, úbohá realita našej súčasnosti, ktorá je ochotná brať takzvaných spasiteľov vážne a poskytovať im nezaslúžený mediálny priestor.

 

Takých tu už bolo. Samozvaných mesiášov, ktorí si berú do úst zázračné slovíčka, aby presvedčili o svojej fenomenálnosti. Ale táto slovenská a na istý čas hollywoodska herečka je predsa len niečím výnimočná. Rozbehla totiž biznis na typicky americký spôsob, veď sa pár rôčkov priúčala priamo v kolíske tohto fenoménu. A použila aj premyslené marketingové ťahy. Žiadne vyššie duchovno, ale chladná obchodná kalkulácia. Napríklad myšlienka „spasiť Slovákov", podľa nej skôr asi zakomplexovaných nešťastníkov vďačných za každú hrsť falošnej nádeje, kedyže ju mohla napadnúť? Predpokladám, že ju počala v čase, keď už vedela, že v Amerike veľkú dieru do sveta neurobí. Na veľkolepý návrat do vlasti sa však bolo treba pripraviť. To bolo fakt šikovné ten náhly objav tretieho oka v sebe a schopnosti vidieť do budúcnosti a okamžité vykričanie osobnej a intímnej skúsenosti do éteru. Pred príletom na bratislavské letisko ešte stihla vypustiť informačné bublinky o bývalých láskach a milencoch, aby záujem pomasírovala. Slušná dohoda s médiami. Tie však skočia po každej bulvárnej témičke, ktorá ľudí zaujme.

Dnes je už slečna Šuvadová opatrnejšia a pôvodné vyhlásenia o spasení a zvrate v živote Slovákov zamenila za memorovanie odkukaných informácií, ktoré nájdete v hociktorej duchovne či mysticky ladenej publikácii, vydavateľstvá chrlia každý rok podobných za kopec. Svoje schopnosti prezentuje amatérska spiritualistka najčastejšie pri meditácii a hovoroch o mesačných fázach v markizáckom rannom magazíne, v propagovaných seminároch mystickej školy, za ktoré sa prirodzene platí, a v slaboduchých komentároch bežných situácií zo života na internetovom portáli. Kôpka slov bez hlbokej myšlienky.

Nuž, čo sme čakali? Žiadna geniálna vizionárka, ale obyčajná herečka. Slečna Šuvadová sa pasuje za citlivého duchovného človeka, ktorý pravidelne čistí svoje vnútorné energetické kanály, ale podľa mňa vie veľmi dobre, čo robí, keď realizuje predstavenia v štýle pouličných prezentácií. Ale zatiaľ čo aktéri bez divadelného pódia vymuzicírujú drobné do klobúka, Šuvadovej plynú na účet slušnejšie sumy. A o to tu predsa ide. O eurá, o doláre, o peneži... A je tu ešte jeden rozdiel. Tí jej „kolegovia" z ulice sú často skutoční umelci, ona je však podnikavá podfukárka. Nie je preto, že sa venuje spirituálnym témam a že hľadaním tretieho oka si možno rieši svoje osobné a citové  problémy. Ale preto, že sa snaží prostredníctvom tejto témy akýmkoľvek spôsobom zarobiť. A to skutoční duchovní, fakt, nerobia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?