Mezenská si sedí len tak nečinne v parlamente

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 3.3.2014 o 16:51 | (upravené 3.3.2014 o 18:09) Karma článku: 9,58 | Prečítané:  888x

Bola by to sranda, materiál na silvestrovskú scénku, keby to nebola pravda. Počúvajúc slovenský rozhlas som sa pred pol hodinkou zasmiala a zaplakala zároveň. Na otázku redaktorky, prečo vlastne kandiduje na post prezidenta, sa jeden z kandidátov, poslankyňa Národnej rady Mezenská, vyjadril pozoruhodne príznačne, až to vyznelo komicky. Vraj si vypočula hlasy spoluobčanov, ktorí sú nespokojní so súčasnou politickou a ekonomickou situáciou a rozhodla sa zapojiť do prezidentskej kampane a nesedieť len tak nečinne v parlamente.

Konečne to niekto povedal nahlas. To, že poslanci našej najvyššej zákonodarnej ustanovizne veľa vody nenamútia, sme už vedeli. Ale že sa povaľujú len tak nečinne pohodení v parlamentných laviciach, v poslaneckých kanceláriách a v parlamentnom bufete, to sme iba tušili. A teraz to priamy účastník podobných neaktívnych aktivít, povedal na plné ústa.

Vďaka, pani Mezenská za úprimnosť. Ale voliť vás aj tak nebudem. Pretože ste to doteraz úspešne tajila a nezabudla pritom poberať celé mesiace vysoký plat a k podobnej pravdovravnosti ste sa utiekla až vo chvíli, keď strategicky plánujete osobný profit – vyššiu štátnu pozíciu, ako je tá na posede v Národnej rade. A v prípade, že to bol len taký brept z nedostatku iných argumentov, tiež je to pre mňa a asi aj pre mnohých iných Slovákov jasná správa, že poviete všetko, čo vám prihodí slina na jazyk. A to by sa budúcemu možnému prezidentovi alebo prezidentke stávať nemalo. Hoci žiadnymi veľkými rétormi neboli ani všetci naši demokratickí tatkovia vlasti vrátane toho súčasného. Tak teraz neviem .....????

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?