Napokon svetovo nepopulárni

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 8.7.2014 o 9:34 | Karma článku: 6,02 | Prečítané:  2315x

Majú smolu alebo sa prerátali. Všetky tie tanečné a hudobné skupinky či imidžoví sólisti, ktorí pri hľadaní vhodného názvu siahli po angličtine. A tak o naše ušné bubienky udrie každú chvíľu nejaký Grow, Bounce, Korben Dallas, Goonies Girls a podobne.

Mnohí vysvetľujú podobnú voľbu recesiou. Slabý argument. Recesia funguje dobre aj v slovenskej verzii, Horkýže slíže sú učebnicovým príkladom. Obávam sa, že hlavným dôvodom pre anglickú barličku je presvedčenie, že raz budú tak svetovo známi a populárni, že by im v šnúre koncertov a predstavení po kontinentoch celej planéty mohol byť slovenský názov brzdou.

Ja si skôr myslím, že brzda sa deje na inej úrovni. V prvom rade v skutočných schopnostiach a v talente. Nestačí sa obliecť a vôbec „nastylovať“ v tempe súčasných trendov (odkukaných alebo i originálnych, ale v tom prípade za každú cenu) alebo produkovať „hity“ neraz nezaslúžene prezentované v televíznych a rozhlasových staniciach (osobné kontakty ako slovenská špecialita?). To vydrží iba chvíľku. Najčastejšie akurát tak na zablikanie vystrelenej kométy, ktorá vzápätí prudko padá. Veľmi rýchlo sa ukáže, že nielen súkmeňovcom, ale hlavne cudzincom, ktorým je angličtina chlebom každodenným, sú vlastne úplne ukradnutí, nezaujali ich. Ale niečím sú predsa len jedineční. Tým, ako sú napokon svetovo nepopulárni a neznámi. Česť výnimkám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?