Svet sa zbláznil a klauni zošaleli

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 31.10.2014 o 7:55 | (upravené 31.10.2014 o 8:22) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  617x

Francúzske mestá v posledných dňoch tyranizujú klauni. Niektorí iba na smrť vystrašia osamelých chodcov, no iní útočia naozaj. Tridsať rán bejzbalovou pálkou asi nepatrí k priateľským druhom komunikácie. Ešteže obeť masaker prežila. A podobné cirkusy sa opakujú aj vo Veľkej Británii a v USA. Žeby infekcia šialených klaunov?

Nie, iba krutý nápad chorej mysle a rovnako chorá výzva pre ďalších, aby ho opakovali. Skryť sa za škrabošku známeho prezidenta alebo žoviálneho chlapíka a páchať zločiny, to nie je žiadna novinka. Videli sme to x-krát vo filmoch s tematikou bankových lupičov alebo aj v krimi správach v súvislosti s prepadom pošty či trafiky. A najlepšie to rozbalil Belmondo v komédii Senzi finta. No tento herecký symbol temperamentného, ale vždy na správnej strane stojaceho a preto sympatického frajera, si svoj post aj v roli zlodeja v klaunskom kostýme udržal. Nikoho fyzicky nenapadol a nezranil. Alebo žeby predsa len inšpirácia pre aktuálne ťaženie fingovaných klaunov? Len polovičná, lebo oni scenár dotiahli do absurdity – za priateľskú masku so širokým úsmevom schovali agresivitu, surovosť, bezcitnosť a schopnosť ubližovať.

Že sa svet či ľudia v ňom z času na čas zbláznia a robia veci, pri ktorých ostatným zostane rozum stáť, na to sme už, žiaľ, zvykli. Ale šialenstvo zlých klaunov, to je novinka. O to asi ide. Šokovať. A za každú cenu. Zabudnime na tradičné podoby sveta. Dnes platia nové princípy. Už nestačí len slušne žiť, založiť si rodinu, vychovať deti, dokázať niečo vo svojej profesii. To je nuda. Niektorí potrebujú svoju chvíľu slávy. Aj keď anonymnú s maskou klauna na tvári.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?