Svet sa zbláznil a klauni zošaleli

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 31.10.2014 o 7:55 | (upravené 31.10.2014 o 8:22) Karma článku: 4,29 | Prečítané:  610x

Francúzske mestá v posledných dňoch tyranizujú klauni. Niektorí iba na smrť vystrašia osamelých chodcov, no iní útočia naozaj. Tridsať rán bejzbalovou pálkou asi nepatrí k priateľským druhom komunikácie. Ešteže obeť masaker prežila. A podobné cirkusy sa opakujú aj vo Veľkej Británii a v USA. Žeby infekcia šialených klaunov?

Nie, iba krutý nápad chorej mysle a rovnako chorá výzva pre ďalších, aby ho opakovali. Skryť sa za škrabošku známeho prezidenta alebo žoviálneho chlapíka a páchať zločiny, to nie je žiadna novinka. Videli sme to x-krát vo filmoch s tematikou bankových lupičov alebo aj v krimi správach v súvislosti s prepadom pošty či trafiky. A najlepšie to rozbalil Belmondo v komédii Senzi finta. No tento herecký symbol temperamentného, ale vždy na správnej strane stojaceho a preto sympatického frajera, si svoj post aj v roli zlodeja v klaunskom kostýme udržal. Nikoho fyzicky nenapadol a nezranil. Alebo žeby predsa len inšpirácia pre aktuálne ťaženie fingovaných klaunov? Len polovičná, lebo oni scenár dotiahli do absurdity – za priateľskú masku so širokým úsmevom schovali agresivitu, surovosť, bezcitnosť a schopnosť ubližovať.

Že sa svet či ľudia v ňom z času na čas zbláznia a robia veci, pri ktorých ostatným zostane rozum stáť, na to sme už, žiaľ, zvykli. Ale šialenstvo zlých klaunov, to je novinka. O to asi ide. Šokovať. A za každú cenu. Zabudnime na tradičné podoby sveta. Dnes platia nové princípy. Už nestačí len slušne žiť, založiť si rodinu, vychovať deti, dokázať niečo vo svojej profesii. To je nuda. Niektorí potrebujú svoju chvíľu slávy. Aj keď anonymnú s maskou klauna na tvári.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?