Absurdné! Primátorka zneužila hrubým spôsobom tlač

Autor: Alžbeta Slováková Spáčilová | 1.12.2015 o 13:09 | (upravené 1.12.2015 o 13:19) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  796x

Tak, to tu ešte nebolo! Že v novinách vychádzali a vychádzajú tendenčné články na objednávku, to vieme všetci. Ale aby celý obsah novín zoštylizoval politik ako jednu oslavnú báseň na seba...

... a zároveň ako hanobný list na nepohodlných ľudí v okrese? To je, fakt, silná káva.

Podobné maniery má aj banskobystrický župan Kotleba (akosi ťažko sa mi píše toto spojenie), keď zneužíva mesačník Náš kraj na propagovanie extrémistických názorov a svojej strany. A rovnakej zvole sa dopustila aj Marta Balážová, predtým neúspešná ašpirantka na post primátora Zlatých Moraviec, ktorá sa na novom bydielku ocitla dočasne vďaka núteného odchodu predošlej primátorky v súvislosti s jej viacerými kauzami.

A tak milá pani Balážová neotáľala a „vytvorila“ celé najbližšie číslo Tekovských novín sama. A v štýle, ktorý, samozrejme, vyhovoval jej samotnej. Ani sa nečudujem, že od novembrového vydania mestského periodika sa dištancovala jeho dlhoročná šéfredaktorka.

Som novinárka a preto mám možno citlivejšie senzory na podobné situácie. Toto však musí zdvihnúť zo stoličky asi všetkých. Každý, kto ctí princípy slušného správania, žasne, čo si niektorí ľudia dokážu dovoliť a akú zvrátenú predstavu majú napríklad o slobode slova. Pokojne z pozície svojej funkcie čiže sily zneužijú médium financované z verejných prostriedkov teda z daní občanov. Médium, ktoré by malo v prvom rade informovať o dôležitých udalostiach v meste, a keď už má byť aj byť hlásnou trúbou zástupcov mesta, tak všetkých vrátane kritikov. Táto primárka, navyše nezvolená, ale len zastupujúca, však odignorovala zákon o printových médiách a z mestských novín si urobila osobný vestník či reklamný billboard. Veď voľby sa blížia.

Tak toto je presne demokracia v priamom prenose pochopená po našsky malým človiečikom. Taká, ako si tento pojem v reáliách predstavujú niektorí ľudkovia. V štýle ja, ja môžem a iba ja a nikto iný bezočivo používajú akékoľvek zbrane. Tentoraz to bolo sprosté verbálne znásilnenie slova či celého média, konkrétne mestských novín. Fakt, úžasné „posolstvo“ o pravde a demokracii pre všetkých obyvateľov Zlatých Moraviec, vrátane mladých ľudí, ktorí si len vytvárajú obraz o spoločnosti. Dúfam, že dotyčná pani zahynie zbraňou, ktorú vytasila. Teda slovom. Už sa proti nej obracia jej vlastný verbálny útok. Žaloby na noviny i na jej osobu podali ľudia, ktorých si ona podala vo svojich „novinárskych perlách“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?